Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dne 1. května jsme letos posedmé uspořádali PUTOVÁNÍ KE STUDÁNKÁM.

Pod Vorařskou lípou se nás sešla místní chasa a poutníci . Odpolední cestu ke studánkám zahájila paní starostka a chasa zazpívala několik mariánských a lidových  písniček.  Jinoch  přítomné seznámil s  historií památného místa pod Vorařskou lípou. Odsud jsme šli v průvodu k lesní studánce Panny Marie Pomocné. U této studánky byl malý kulturní program. Dívky studánku vyčistily, chasa zazpívala mariánské písničky a poutníky seznámila s historií čištění studánek. Paní starostka studánku symbolicky odemkla. Pan farář studánku požehnal a ve svém kázání nechal přítomné zamyslet se nad potřebou a důležitostí starat se o vodní zdroje. Všechny poutníky, dvounohé i  čtyřnohé, vodou ze studánky pro štěstí pokropil.

Program zpestřilo pásmo písniček dětského pěveckého souboru Potštejňáček. Hastrmánek Floriánek s Adélkou dospělákům nalévali živou vodu a děti dostaly pitíčka. Zájemci dostali na památku pohlednici s razítkem a pohádky.

Poté se všichni přesunuli na hřiště ke studánce Mance. I zde byl malý kulturní program. Poutníci dostali za odměnu koláčky. Občerstvení na hřišti zajistili hasiči. Počasí nám opět přálo a tak jsme si sváteční odpoledne pěkně užili.

Děkujeme všem, co s přípravou a organizací pomáhali a dětskému sboru Potštejňáček za zpestření programu.

V neposlední řadě i poutníkům, kteří s námi cestu ke studánkám podnikli.

Děkujeme a těšíme se na příští první květen.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář